Süper Genç

2014 Hac Fiyatları
Hac Fiyatları, her sene değişiklik göstermektedir. Bir yerden öğrendiğiniz bir fiyat bilgisi doğru bilgiyi göstermeyebilir. Çünkü hac’cın birçok tarifesi bulunuyor.

2013 yılında ulaşım ve konaklama için hac fiyatları 7.400 – 15.000 lira arasında bulunuyordu. Bu ücrete Kurban Kesimi, Zemzem Suyu, Mekke ve Medine Şehir Gezileri gibi şeyler eklendiğinde fiyat 8.500 – 18.000 lira aralığına geldi.

Bu fiyatlar Türkiye’den Diyanet veya özel bir firma ile gidilmesine göre belirtilen tutarlardır.

2014 Yılı Hac Fiyatları : Henüz Belli Değil. Tahmini minimum miktar ek ücretler(zemzem, kurbanlık, şehir gezileri..*Hurma hariç.) ile birlikte 9000 liradan başlayacağı düşünülüyor.

Hacı adayları için fiyatlandırma genellikle €(Euro) üzerinden hesaplanıyor ve o anki dovizin durumuna göre Türk Lirası üzerinden alınıyor. Bu emtia’nın kullanılmasının sebebi sanırım otel ve uçak biletleri euro üzerinden temin edilebiliyor.

Fiyatların değişiklik göstermesinin nedenleri şu şekilde :

  • Otellerin Mescid-i Nebi ve Kabe’ye yakınlığı,
  • Odalardaki kalınacak kişi sayısının azlığı.

Genellikle daha uzun süre kalınsa dahi aynı ücret ödeniyor. Bazı özel şirketlerde daha uzun süre kalındığında ek ücret talep edilebiliyor. Turlar genellikle 15 ile 45 gün arasında sürmekte.

Kategorisi: Din

Bir Cevap Yazın