Süper Genç

Bağlantı noktası numarası zaten başka bir girdi tarafından kullanılıyor. Lütfen benzersiz bir bağlantı noktası numarası girin.

Bilgisayarınızda dns veya modem ayarı yapmaya çalışırken böyle bir hata alıyor ve buradan çıkamıyor musunuz?

Evet doğru size benzersiz bir bağlantı noktası numarası girmenizi söylüyor. Ben birçok sayı denedim şuan kendi bulduğum sayıyı versem bile ben kullandığım için artık benzersiz değil. Buradan çıkmak için aşağıda anlatacağım birkaç adımı yapmanız yeterli. Yalnız ben bu sorunu Windows 7’de aldım ve ona göre bir çözüm anlatıyorum ama siz yine de okuyun.

*Tüm adımları okuyup bu işlemleri öyle yapın.

  1. ‘Ctrl + Alt + Delete’ veya bildiğiniz diğer yöntemler vasıtasıyla Görev Yöneticisi’ne gelin.
  2. Uygulamalar sekmesindesizin kapatamadığınız o uygulamanın(Hizmet Ayarları) üzerine gelip faremizin sağ tuşuna tıklayarak İşlem’e Git seçeneğine tıklayın. Veyahut Uygulamalar değilde İşlemler sekmesinden explorer.exe’nin üzerinde sağ tıklayıp İşlemi Sonlandır deyin.
  3. Şuan Masaüstü’nün dahil; Görev Yöneticiniz hariç herşey kapanmıştır. Kapanmadıysa explorer.exe’nin İşlemini Sonlandırdığınızdan emin olun.
  4. Son adım olarak Görev Yöneticisindeyken Üst’te bulunan menünün en solundaki Dosya > Yeni Görev ‘e tıklayın ve oraya ‘explorer.exe’ yazıp Tamam’a tıklayın.

Sorununuz çözülmüş olmalı. Bu sistemi kullanmayı öğrendiyseniz buna yakın durumlarda bu yöntem mantığıyla böyle yerlerden kurtulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın