Süper Genç

Chrome Form Verilerini Silme
Bilgisayarınızda internete girerken Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız çoğu zaman üye girişlerinde veya bazı sitelerin ise site içi arama bölümlerinde önceden yazdığınız kelimelerle tekrar karşılaşmayı istemiyor o mail adresi yahut kelimeyi tekrar kullanmayacaksanız silmek istiyorsanız çözümünü burada bulabilirsiniz.Silmek bir hayli kolay yalnızca bu işlem İnternet Explorer ve Mozilla Firefox gibi tek bir ‘Delete’ tuşu değil de iki tuş ile yapılıyor o kadar. Haydi nasıl yapacağınızı söyleyelim ;

Öncelikle silmek istediğiniz yazı yazma alanına geliyorsunuz ve o silmek istediğiniz yazıları açtırıyorsunuz. Aynı yukarıdaki resimde olduğu gibi. Sonrasında fareniz veya klavyenizin yön tuşları ile silmek istediğiniz sözcüğün üzerine geliyorsunuz. Sonrasında hazırladığımız resimde görebileceğiniz üzere Shift tuşuna basılı iken Delete tuşuna bastığınızda ve o satırdaki yazının hemen silindiğiniz görebilirsiniz. Bu yöntemde yapacağınız bu silme işlemi diğer sitelerdeki aynı kelimeyi de yok eder fakat aşağıya açılan listede hangi yazının üzerine geldiyseniz sadece o satırdaki kelimeyi siler. Yani oradaki listenin hepsini silmek için ya bu işlemi tek tek devam ettirecek yada tüm sitelerdeki tüm form verilerini temizlemek için aşağıdaki diğer yolu izleceyeksiniz.

Bu sefer iki değil üç tuşa aynı anda basmanız Ctrl, Shift tuşları basılı iken Delete tuşuna da bir kere basınca karışınıza bir panel açılacak. Bu panele adres çubuğuna “chrome://settings/clearBrowserData” yazıp enter’a basınca da ulaşabilirsiniz. Şimdi bu panelde en üstten süre seçeceksiniz. Gelmiş geçmiş tüm formlardaki yazılar silinsin istiyorsanız oradan “En Baştan”ı seçin. Sonra alttaki tüm tik işaretlerini kaldırın ve yukarıdan altıncı sıradaki “Form Verilerini Otomatik Doldur” seçeneğini işaretleyip en aşağıdaki “Tarama Verilerini Temizle” butonuna tıklayın ve tamamlanması için birkaç saniye bekleyin. Yapacağımız şeyler bu kadar.

Bir önceki paragrafta anlattığımız yöntemle eğer gezinme geçmişiniz veya o listedeki herhangi verilerinizi kaldırmak isterseniz kullanabileceğiniz bir metot.

Kafanızın takıldığı yerlerde bize alt taraftaki yorum kutumuzdan bu konu ile alakalı yardım isteyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın