Süper Genç

Google Chrome Raf Kapatma
Google Chrome’un ortak olarak sevmediğimiz bir yanı var sanırım; şu raf meselesi. Bu raf’ı kapatmak için 10 dakika uğraştım ve nasıl yapıldığı buldum. İlk yaptım ama nasıl yaptığımı farkedememiştim sonradan neye tıkladığımda düzeldiğini gördüm.

Gelelim sorunu nasıl düzeltip bu raf kapatma olayını nasıl yaptığıma. Öncelikle bu raf karşınıza çıktıysa sebep olarak Windows 8 işletim sistemini söyleyebilirim. Eğer Windows 8 veya üzerinde bir microsoft işletim sistemi kullanmıyorsanız bu yazımda sorunun nasıl çözüldüğünün yanıtını alamayacaksınız; bunu belirtmem gerekiyor.

Eğer raf karşınıza çıktıysa Chrome’u Windows 8 uygulaması olarak açmışsınızdır. Yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere sorunu çözmek için chrome tarayıcısında sağ üst kısımda kapatma tuşunun(çarpının) hemen altında bulunan seçenekler butonuna tıklayın. Sonra da altıncı sırada bulunan ‘Chrome’u masaüstünde yeniden başlat’ seçeneğine tıklayın ve birkaç saniye tarayıcının yeniden başlamasını bekleyin.

Artık alıştığınız eski chrome’a geri döndünüz. O hale gelmesinin nedenini öğrenmek istiyorsunuz normal chrome’da yeniden seçeneklerin olduğu butona tıklayın ve orada yazan yazıyı okuyun. O satıra tıklayarak 2 mod arasında geçiş yapabilirsiniz.

Şimdiye Kadar: 4 Cevap.

 1. esma dedi ki:

  hay Allah razı olsun

 2. remzi dedi ki:

  kac saattır ugrasıyom tessıkkur ederım

 3. hayati dedi ki:

  Allah Razı Olsun, Teşekkür ederiz.

  Gün geçtikçe Mikrosoft berbat hale geliyor…
  Alternatif bekliyoruz… Pardus neden ilerletilmiyor? Yine de yapacağız eminim.

Bir Cevap Yazın