Süper Genç

Google Plus Kapak Fotoğrafı
Google Plus Kapak Fotoğraflarınızı hazırlarken boyutlara dikkat etmelisiniz. Çünkü hazırladığınızda Google’ın kabul ettiği boyutlara uymuyor ise Sistem kapak resminizi kabul etmeyebilir.

Aşağıda size Google+ Profilleriniz için hazırlayacağınız fotoğrafların ölçülerini görebileceğiniz bir tablo hazırladım.

Boyutlar Piksel
Yükseklik 285
Genişlik 480

Yine de arka plan resimlerinizi hazırlarken resmin sağ tarafından 480 pixellik kısmın görüleceğini söylemek isterim. Eğer resmin genişlik ve boyutları bu rakamlardan çok farklı ise yükseklik 280-285 piksel olana kadar küçültülecek ve  sol kısmı profil fotoğrafınızın arkasında buğulu halde görülecektir.

Yukarıdaki sınırları aşmadığınız takdirde Google+ yüklediğiniz kapak resminizi siteye tam oturacak şekilde boyutlayacaktır.Yalnız bu kapak fotoğraflarınızı minimum ölçülerde yapmanızı tavsiye etmiyorum çünkü o vakit kapak fotoğraflarınız siteyi kaplayacak kadar genişlediğinde aşırı şekilde bir çözünürlük kaybına uğruyor. Benim önerim genişliği 500 Piksel’in üzerinde tutmamanız. Yükseklik olarak ise minimum 280 Piksel olması.

Duruma göre siz profilde nasıl durduğunun kontrolünü yaparak kendinize göre yeni bir boyut oluşturabilirsiniz.

Ayrıca bir bilgi olarak profil fotoğraflarınız ise kare formatında 500*500 Piksel olarak yüklemenizi öneririz. Eğer bu boyutta kaliteli durmuyor ise 300×300 yapabilirsiniz. Profil resimleriniz için ise piksel olarak minimum yükseklik ve genişliği 250 Piksel olmalı.

Kategorisi: İnternet

Şimdiye Kadar: 2 Cevap.

  1. Bengü Su dedi ki:

    He he Abi, He he evet abi doğru söylüyorsun.

    • Selman dedi ki:

      Google kısa süre önce kapak fotoğrafının boyutunu değiştirdiği için boyutlarımız güncel olmayabilir en kısa süre içerisinde düzelteceğiz.

Bir Cevap Yazın