Süper Genç

Program Ekle veya Kaldır, yeni adıyla ‘Programlar ve Özellikler’ sayfasında iken bazen birçok gereksiz program yüklemiş olduğumuz programları kaldırmayı istiyoruz.

Bir programı kaldırdıktan sonra başka bir programı kaldırma istediğimizde bazen ‘Lütfen geçerli programın kaldırılma veya değiştirilme işleminin bitmesini bekleyin.’ hatası alırız.

Bu hatadan kurtulmak için birkaç yöntem var.

En kolay yöntem ise birkaç saniye beklemek. Mesela bu yazıyı okuduktan sonra bir kere daha deneyebilirsiniz.

Yüklü Programlar listesini bir kere yenilemeyi veya orayı kapatıp yeniden açmayı deneyebilirsiniz.

Bazen bu bekleme uzun sürer eğer kaldırma işlemi sonrasında 15 saniye geçtikten sonra hala bu hatayı alıyorsanız erinmiyorsanız yeniden başlatabilirsiniz.

O kadar uzun beklemek istemiyorsanız Görev Yöneticisini(Ctrl, Alt Delete) açın ve Programlar ve Özellikler’in üzerine sağ tuşla tıklayıp işleme git’e tıklayın.

Sonra explorer.exe’nin üzerine yine sağ tuş ile tıklayıp ‘İşlemi Sonlandır’a tıklayın; şuan Masaüstünüz, Görev Çubuğunuz filan kaybolmuştur. Onları yeninden getirmek için Görev Yöneticisindeki Sol Üst kısımdan Dosya > Yeni sekmesine tıklayıp oraya ‘explorer.exe’ yazıp Tamam veya Çalıştır hangisi varsa ona tıklayın.

Şimdi Programları Kaldırdığınız yeri tekrar açın ve tekrar deneyin sorununuz çözülmüş olmalı.

Yine mi çözülmedi; biraz daha bekleyip tekrar deneyebilir veya bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz ki yeniden başlatma bilgisyarınız için güzel bir işlemdir.

Kategorisi: Kişisel

Şimdiye Kadar: 3 Cevap.

  1. Ahmet dedi ki:

    Sizin yüzünden bilgisayarım bozuldu, res atacağım bekle dua et bişey olmasın.
    5 Dakika Sonra : Kardeş bilgisayarı resetledim birşey olmamış ödüm patladı birşey olcak diye.

  2. Baran dedi ki:

    Muhteşem işe yaradı çok iyi bir yol buna yazana çok teşekkürler 🙂

Bir Cevap Yazın