Süper Genç

Mesaj Hattı Nasıl Alınır
Gsm operatörleri daha çok internet hattı olarak ifade etse de, internet hatları aynı zamanda mesaj hattı özelliği de taşımaktadır. Bu hatların normal hatlardan farkı telefon edebilme yetkilerinin olmayışıdır. Yine normal hatlar gibi faturalı veya faturasız olabilmektedirler.

Sadece mesaj gönderme ve internete girebilme özelliğine sahip bu hatları bütün gsm operatörlerinin şubelerinden alabilmektesiniz. Yalnız daha çok internet amaçlı kullanıldığı için yanlarında vınn, jetmodem, vodem gibi cihazları almanız gerekebiliyor. Yine de bu cihazları istememe hakkınız bulunabiliyor. Bu hatlar yalnızca bu taşınabilir modemlere değil aynı zamanda telefonlara da takılabilmektedir. Arama özelliği dışındaki özellikleri telefonunuza takarak kullanabilirsiniz.

Bu hatlar genellikle ek hat olarak satın alınıyorlar. Bazı operatörler bilgisayarınıza ek bir cihaz vasıtasıyla bilgisayar üzerinden mesaj gönderip, alabilen programlar sunmakta. Bunun hakkında doğru bilgi için giderek şubeler ile konuşmalısınız. Elimizde bulunan hattımız ile bir bunu yapabiliyoruz ama diğer operatörlerde bu özellik mevcut mu emin değiliz.

Hattı aldıktan sonra akif olması 1 güne kadar uzayabiliyor. Yine diğer hatlar gibi online işlemler’e girebiliyorsunuz; bayilerden faturanızı ödeyebiliyor ve kontör yükleyebiliyorsunuz. Eğer hat telefonunuza takılı ise MMI kodlarını kullanabiliyor ve bakiye sorgulaması yapabiliyorsunuz.

Kategorisi: Soru - Cevap

Bir Cevap Yazın