Süper Genç

Ödemeli Sms Nasıl Atılır
Ödemeli aramadan sonra artık ödemeli sms devri de başladı. 2013 yılı Temmuz ayı itibariyle ülkemize de gelen bu sistem tüm telsim kullanıcılarına mesaj gönderildi ve sadece bir operatör kullanıcılarına özel bir reklam uygulaması.

Bu sistem aslında vodafone’un kendi sistemi değil. Gönderen numaradan da anlaşılacağı gibi bir reklam içeriyor. Sistemin çalışmadığını söylemiyoruz fakat bu özellik operatör’ün orjinal bir özelliği değil, sizin ve göndereceğiniz kişinin telefon numaralarını reklam amaçlı kullanmak üzere veritabanlarına not edebilen bir sistem. Çünkü gönderen numara belli gsm operatör’ünün kendisi değil.

Bende bu mesajı aldım. Fakat her zamanki reklam numaralarından biri olduğunu anladım. Bir para tuzağı olduğunu söylemek isterim.

Şimdi gelelim sistemi kullanmaya : İlk olarak hattınızda kontör bulunmalı yoksa mesaj gönderemezsiniz. Sonrasında telefonunuzdan Yeni Mesaj Gönder  kısmına geliyorsunuz. Mesajın başında ödemeli mesajı göndermek istediğiniz telefon numarasını 11 hane yani başında 0(sıfır) olacak şekilde bitişik olarak yazıyor bir boşluk bırakıp mesajınızı yazarak 4988’e yolluyorsunuz.

Sizden bir ücret alınmıyor gönderdiğiniz tarafa da 0,6 TL ödemeyi kabul edip etmediği sorularak mesaj o kişiye iletiliyor ve bakiyesinden düşülüyor.

Kategorisi: Soru - Cevap

Bir Cevap Yazın