Süper Genç

Pdf dosyaları günümüzde oldukça yaygın fakat bir dosya oluşturmak, düzenlemek ve hatta boyutunu küçültmek büyük bir iş gibi duruyor. Bu işlemi size vereceğim program ile kolayca halledebilirsiniz. Zaten size bu işlemin nasıl yapılacağınız basitçe birkaç adıma anlatacağım.

Programın kurulumu biraz uzun sürüyor ama sıkıştırma, word dosyasını pdf dosyasına çevirme gibi işlemlerinizi kolayca halledebiliyorsunuz. Ayrıca programın türkçe dil desteğide bulunuyor.

Yalnız şunu bilmenizde bir fayda var; eğer dosya daha önceden sıkıştırılıp boyutu küçültüldü ise bir sonraki sıkıştırmada çok küçük bir boyut azalması meydana gelecektir.

Programı indirmek için Tıklayın!

İndirdikten sonra türkçe bir şekilde kurun ve programı açın.

Sonra programın ikinci satırındaki +simgesi olan belgeye tıklayın ve küçültmek istediğiniz pdf dosyanızı seçin. Eğer dosyanız gözükmez ise Gözat penceresindeki kısımda PostScript Dosyaları olan kısma tıklayın ve Tüm Dosyalar olarak seçin.

Biraz bekleyin ki program belgenizi okusun. Sonrasında ayarlar sekmesinden Biçim ve Sıkıştırma sekmelerinizden kalite ayarlarınızı yapın. Tamam ve Kaydet dedikten sonra boyutları ve kaliteyi karşılaştırabilirsiniz.

Eğer çok kalitesiz duruma geldiyse kaliteyi biraz artırıp tekrar deneyin. Sadece resimler kalitesiz ise resimlerin yazılar kalitesiz ise yazıların sıkıştırma ayarlarını tekrar yapın.

Bir Cevap Yazın