Süper Genç

Powerpoint-Hepsine-Müzik
Microsoft, Office Power Point Programı ile Sunum yapma imkanı sağlıyor. Fakat hazırladığımız slayt gösterilerine müzik eklemek istediğimizde hangi slayt üzerinde işlem yaptık isek o slayta müzik ekleyip diğer slaytlara geçmek istediğimizde müzik çalma işlemi sonlanıyor. Ben bu işlemin yapılışını madde madde anlatacağım fakat anlatacağım menüler ve işlemler Office Power Point 2007, 2010 ve 2013 programlarında uygulanabilir daha eski programlarda farklı aşamaları izlemeniz gerekebilir.

Resimlerde anlatmaya çalıştım; anlayamazsanız aşağıda yazılı şekilde bulunan anlatımımdan faydalanabilirsiniz.

Slayt Gösterisine Sürekli devam eden müzik eklemek için Aşamalar aşağıdaki şekilde ;

 • İlk olarak birinci slaytı seçili duruma getirmelisiniz. Bunun zorunluluğu yok ama 1. sayfa’yı seçili duruma getirip bunun üzerinden gitmenizi tavsiye ediyorum.
 • İkinci olarak Üst Menü’den Ekle sekmesine gelerek en sağdaki Ses simgesinin altındaki ok’a tıklayarak Dosyadan Ses butonuna tıklayarak slayta eklemek istediğiniz müziği seçiniz. (Resimli Anlatımda Kırmızı Bölge’deki 1 ve 2. adımlar)
 • Üçüncü olarak seçili slayta eklenen hoperlör simgesine sadece bir kere tıklayarak yenilenen Üst Menü’de en sağdaki Seçenekler veya onun üstündeki Ses Araçları butonuna tıklamanız gerekiyor. Tıklamanız ile açılacak olan panel’de göreceğiniz üzere sol tarafta bir Ses Çal : seçeneği olacak. Buradan standart olarak duran Otomatik Olarak seçeneği yerine Tıklatıldığında değil de Slaytlarda Yürüt ‘ü seçerseniz artık müziğiniz süresi bitene kadar susmayacak slayt geçişi olsa daha durmayacaktır. (Resimli Anlatımda Mavi Bölge’deki 3, 4 ve 5. adımlar)

Bu işlemleri gerçekleştirip F5 tuşuna bastığınızda deneme yapabilir ve çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Unutmayın projeyi kapamadan önce kaydedin.

Şimdiye Kadar: 12 Cevap.

 1. okan çelik dedi ki:

  Helal sana süper genç bana çok yardımcı oldun. Teşekkürler fakat benim e posta adresi çalındı. Özür dilerim süper genç. Harikasın yanlız sağol aslanım be.

 2. Mert dedi ki:

  Kardeşim yani süper sağol ama fotoğraf karışık.

  • Selman dedi ki:

   Mert Bey, yorumunuz için teşekkür ederim.
   Fotoğrafta yapılacak işlemlere belli bir boyuta sığacak şekilde herkesin anlayabileceği şekilde sıraladık ve karışmaması için renklendirdik.
   Oradan anlayamayanlar için yazı içerisinde aytıntılı olarak anlatıyoruz.

 3. mukaddes dedi ki:

  çok teşekkürler. Deli olmuştum müzik ekleme yüzünden. Karışık anlatılmış başka bloglarda. Elinize sağlık.

 4. Erhan dedi ki:

  2.müzik konulanabilirmi konulabilirse söylermisiniz

 5. Selin dedi ki:

  Gerçekten çok teşekkürler.Biz bilgisayar dersinde gördük ama unutmuştum :/ Şimdi performans için çok işime yaradı sağolun 🙂

 6. MÜJDAT dedi ki:

  Merhaba;
  sunumum yaklaşık 90 slayt.ama ben 45. slayt sonrası parça bir parça çalsın istiyorum.Bunun nasıl yapabilirim?
  Şimdiden teşekkür ederim.
  Saygılarımla

 7. murat dedi ki:

  çok tşk

 8. power dedi ki:

  helal dlsun sadece bu sitede buldum

Bir Cevap Yazın