Süper Genç

Panoya Erişilemiyor
Panoya erişilemiyor hastasını aldığınızda bilgisayarınızda yukarıdaki resimdeki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır. Genellikle bu hatayı .pdf, .doc, .docx, .ppt, .pptx, .xls, .xlsx gibi uzantılı ortam dosyası olan belgeleri açarken alırız.Bu hatanın çözümü için Denetim Masası’ndan İnternet Seçeneklerine girdikten sonra Güvenlin sekmesinden özel düzey butonuna tıkladıktan sonra ‘Program aracılığıyla pano erişimine izin ver.” kısmından izin ve yetki verip bazı düzenlemeler yapmanız gerekiyor.

Ben size bu varsayılan güvenlik ayarlarınızı değiştirmemeniz açısından uyarıda da görüldüğü gibi(Tarayıcınız pano erişimine izin vermiyor. Bunun yerine kesme, kopyalama ve yapıştırma işlemleri için klavye kısayollarını kullanın.) kısayolları kullanmanızı öneriyorum.

Kopyalayacağınız alanı(Eğer tamamıysa; Ctrl – A) fareniz vasıtasıyla seçtikten sonra farenizin sağ tuşuna tıklamadan(Ctrl’ye basılı iken) :

  • Kopyalama için : Ctrl –  C
  • Kesme için : Ctrl – X
  • Yapıştırma için : Ctrl -V

kısayollarını kullanabilirsiniz. Yani bu gibi ortam dosyalarında farenizin sağ tuşunu kullanmanıza izin vermediğinde bu kısayollardan hareket edebilirsiniz.

Ayrınca bu kısayollar bilgisayarın ve internetin tüm alanlarında kullanıkmakta ve evrensel olan kısayollardandır.

Bir Cevap Yazın