Süper Genç

Az önce Turkcell’den bir mesaj aldım.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için hattınız Ana İletişim Hattı olarak belirlenmiştir. Detaylı bilgi için turkcell.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz. İptal için IPTAL ANAHAT yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.

Bu mesaj neyin nesi derken araştırdım; Eğer Turkcell’de sizin üzerinize açılmış birden fazla telefon hattı bulunuyor ise yani akrabanız yada çocuğunuz adına bir hat aldığınızda kendiniz kullanmıyorsanız veya yanınızda olmasa dahi ‘Turkcell Online İşlemler’den bu hatlara ait işlemleri giriş çıkış yapmadan sadece Anahat’ın Giriş Bilgileriyle yapabileceksiniz.

Fakat Anahat dışındaki hatlarınızın işlemlerinde, kampanya ve duyurularda  Turkcell Anahat’ı değil yine hangi hat için arıyorsa o hatta telefon edecektir. Bu bilgiyi Turkcell’den edindim.

Eğer yeni bir Anahat belirlemek ister veya Anahattınızı değiştirmek isterseniz Turkcell Online İşlemler’den Ana İletişim Hattı Menüsüne giderek veyahut ONAY boşluk TC Kimlik Numaranızın’nizin ilk beş hanesini 2222’ye yollayarak ayarlayabilirsiniz.

Kategorisi: Kişisel, Sözlük

Şimdiye Kadar: 24 Cevap.

 1. ali haydar toker dedi ki:

  0535***16** nolu hattımın ana iletişim hattı olmasını istemiyorum teşekkürler.

 2. RAMAZAN ÇELİK dedi ki:

  Merhaba, ben köy dernegi için mesaj hattı alacagım neler gerekiyor?

  • Selman dedi ki:

   Konuşma tarifesi eklenemeyen; internet ve mesaj tarifesi olan vınn hatlarımız bulunmaktadır. Herhangi bir Turkcell Şubebize uğrayabilirsiniz.

 3. Zara dedi ki:

  Ana İletişim Hattı’ma diğer hatları arayanlar mesajlar ulaşır mı? Yani diğer hatların hareketleri görülürmü? Babam hattıma kendi hattını ana iletişim hattı olarak belirlemiş bununla neler yapabilir? Teşekkürler.

  • Selman dedi ki:

   Kontörlü veya faturalı olmanıza göre bu durum değişiklik gösterebilir.
   Yalnızca sizin yerinize Turkcell Online İşlemler’e girebilir ve oradan sizin yapabildiğiniz tüm işlemleri yapabilme yetkisine sahiptir.
   Onun dışında Müşteri Hizmetlerini arayarak sizin hattınız için herhangi bir bilgi alamaz.

 4. nur dedi ki:

  bir şey soracam ben.. benim babamda ana iletişim hattını yapmış. bu ne demek oluyor yani. ben anlamadım. bana anlatabilir misiniz? mesela biri beni aradı ulasamadı diyelim. anahat sahibine mi aktarıyo ? bunu merak ediyorum.

  • Selman dedi ki:

   Hayır yönlendirme gibi bir durum söz konusu değil.
   Bu söylediğiniz özellik Turkcell’de mevcut; ulaşılamıyorsa aktar özelliği. Ama anahatlarda otomatik olarak bulunmuyor.
   Anahat yalnızca sizin adınıza Turkcell Online İşlemler’e giriş yapıp, sizin yapabildiğiniz işlemleri yapabilir; yalnızca bu kadar.

 5. Yelda dedi ki:

  Benim bir tane hattım var. Ama bana neden öyle anahat falan mesaj geldi anlamadım. Neden olabilir acaba, merak ediyorum.

  • Selman dedi ki:

   Benim de bir tane hattım bulunmasına karşın mesaj bana da geldi.
   İleride turkcell’den bir hat daha alsanız bu hattınız anahat olarak kullanılacak.
   Ben Turkcell’den sorgulattım üzerime sadece bir tane hat var; bir sorun yok; sizde sorgulatabilirsiniz.
   Bu mesaj üzerine kaç hat olursa olsun, tüm Turkcell kullanıcılarına gönderildi.

 6. sorun dedi ki:

  542””5’1 numaranıza ait ana iletişim hattı tanımı hat sahibinin numara tasıma talebi nedeniyle iptal edilmiştir.
  bana böyle turkcell den mesaj geldi ne demek istiyor anlamadım ?

 7. adem can dedi ki:

  arkadaşlar bu servis ücretlimidir onu bir türlü bulamadım bu sorunun cevabını mümkünse bana: ademcan12345@g****.com adresine gönderirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

 8. Tuğçe dedi ki:

  Ya nasıl bi saçmalıktır. Bir kişinin üzerine bir kaç tane hat olabilir. Belki tanıdığı başka biri kullanıyor. Hem turkcell internet şifrenizi kimseyle paylaşmayın der birde anahat denen saçma bi sistemi getiriyor. Herkesin özel bişeyi var ya babamda olsa ben kiminle hangi saatlerde kaç dakika konuştuğumu bilmesini istemem arkadaş ya kalan kullanımlara kadar herşeyi görüyorlar. Yani birde iptal edemiyorsun illa ana hat sahibi iptal edecek. Bir yol gösterin insanlara böyle bir sistem var madem anahat sahibi iptal etmedende istemeyenler için anahat grubundan çıkmak için bir yol gösterin buyrun hadi.

 9. Seda dedi ki:

  numaraniza ait ana iletisim hatti tanimi hat sahibinin hat iptal talebi nedeniyle iptal edilmistir. Diye mesaj geldi iptal edilen numara benim üzerime kayıtlı değil ama yeni hattıma gelmiş ne işse nasıl olabilir bu. Hat eski erkek arkadasımın uzerıneydı. Benım yeni hattımla ne baglantısı olabilir ? Mesaj nasıl bana gelebilir

 10. celal dedi ki:

  iyi günler benim dört tane hattım var hepside amcamın üzerine bunlardan birini ana iletişip hattı yaptırmak istiyorum ama hepsi amcam adına kayıtlı ben kullanıyorum benim tc kimlik no ile ana iletişim hattı yapsam bi sorun olurmu yada kabul olurmu şimdiden tşkler

 11. cansel dedi ki:

  iyi günler ailemdeki herkesin hattı babamın üzerine kardesimin hattida kardesim tum hatlarin yonetiminin onda oldugunu soyledi ama benim kullandigim hat turk telekom benim kullandigim hat turkcell olmadigi halde yonetebilirmi ve goruyosa bile mesaj icerigini yada whatsapp mesajlarini gorurmu

  • Selman dedi ki:

   Cansel Hanım, babanız Turkcell Hesabım uygulaması üzerinden kullanım detaylarınızı görüntüleyemez.
   Whatsapp mesajlarınızı da görüntüleyemez.

 12. Ahmet dedi ki:

  Benim ve annemin hattı babamın üstüne ve babam da bu olaydan yapmış. Sorum şu ki bana gelen mesajların içeriğini, kimin gönderdiğini ve ya aramaları görebilir mi?

Bir Cevap Yazın