Süper Genç

Sony Vaio bilgisayarlarınızı aldığında veya recovery işlemi yaptığınızda PMB yani Picture Motion Browser programı bilgisayarınıza yüklü halde olur.

Program, Sony Corporation tarafından geliştirilmiştir. Bilgisayarınızdaki tüm fotoğrafları araştırıp programın içine toplar; isterseniz yedekleyebilir. Hatta bu fotoğraflardan kısa bir film dahi oluşturmanıza izin verir. Sosyal ağ profillerinizdeki tüm fotoğrafları isterseniz bilgisayarınıza indirir ve program üzerinden görüntülemenize imkan sağlar.

Size bu şekilde hizmetleri olan bu program 200 ile 400 Mb arasında bir alan kaplayabilir. Bu işleri yapan ayrıca resim tarayıcısı işlevi gören programlar olduğu için genellikle kimsenin kullanmadığı bir programdır.

Silerseniz bilgisayarınız kesinlikle bir zarar görmez. Herhangi başka bir programın çalışırlığında bir sıkıntı oluşturmaz. Yani rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

Bilgisayarınızda Windows 7 ve üzeri bir sürüm bulunuyorsa Arama Kutunuzdan(Windows+F tuş komfinasyonu) Media Gallery şeklinde bir arama yaparsanız burayı da bu amaç için internete bağlı olmadan bilgisayardaki resim ve fotoğraflarınızı müzik eşliğinde izleyebilmek için kullanabilirsiniz. Bu sadece Sony bilgisayarlara özgü bir yazılımdır.

Şimdiye Kadar: 3 Cevap.

 1. berkan dedi ki:

  Beğendim. Ben berkan, Vaio sahibi.

 2. sağ olun, cok begendim dedi ki:

  Yardımcı olursanuz sevinirim, men istemeyerek ne yaptiysam, Media Galeri daha açılmıyor, şimdi ne yapmam gerekiyor?
  Önceden teşekkür ederimş

  • Selman dedi ki:

   Sizde bilgisayarın cd’leri olmalı; onların içinden inceleyip bulun.
   Kullanım klavuzunda cd’lerin içerikleri yazar.
   Veya garantiye gönderin format attıklarında yüklerler.

Bir Cevap Yazın