Süper Genç

Web 3.0 Ne Zaman Çıkacak
Web 3.0 yakın gelecekte karşımıza çıkacak bir teknoloji. İnternet sitelerinin artık hizmetlerini daha da kişiselleştirmesi, küçük gruplara hatta kişiye özel teklifler ve şekillere girmesiyle aklımızda yer alıyor.

Bu teknolojiyle insanların günün saatleri, bulundukları yer, kullandıkları cihaz ve diğer unsurlara göre ne yapmak istedikleri anlaşılacak buna göre sonuçlar sunulacak.

Büyük sitelerin çoğunun yavaş yavaş yapmaya başladıkları bu bireyselleştirilmiş kapmanyalarda, bu teknolojinin yaklaştığının bir işareti. Web 3.0’a tamamen geçilmesinin 2 yıl kadar sonra 2015 yılının sonları, 2016 yılının başlarında olacağı tahmin ediliyor.

O tarihlere gelindiğinde internet sitelerinin %100’ü olmasa da geneli bu tarz’a uygun olacak ve yeni site yaptırılmak istenildiğinde bu özelliklerin olması istenecek. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde de dünya çapına yerleşeceği tahmin ediliyor.

Şuan için dünya genelinde alışveriş ve sizlere gösterilen reklamlarda bu işleyiş söz konusu diyebiliriz. Web 3.0 ile de ileride bunu içeriklerde de bulacağınızın müjdesini verebiliyoruz.

Kategorisi: İnternet

Bir Cevap Yazın