Süper Genç

windows-8-ekran-klavyesi
Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 8 için önceki işletim sistemine göre çok daha farklı bir arayüz kullanmış. Gelişmiş bir arayüz olmasına rağmen henüz alışma aşamasında olduğumuz için bir kısım ayarlamalar, kısayol kullanımları ve aradığımızı bulma konusunda sıkıntılar yaşayabiliyoruz.

Önceden Başlat Butonuna tıkladığımızda orada çıkan ‘Tüm Programları ve Dosyaları ara’ alanına istediğimiz şeyi yazıyorduk ve kolayca buluyorduk. Windows 8’de de bunu öğrendikten sonra yapması oldukça kolay.

İlk olarak Masaüstünde isek klavyenin sol alt kısmındaki; Ctrl ile Alt tuşları arasında olan Windows(4 camlı Pencere) tuşuna basıyor ve Başlangıç Menüsü olan kısma geçiyoruz. Bu özellik şuanlık sadece Window 8’de var. Burada iken tekrar o Windows tuşuna elimiz basılıyken klavye’den ‘F’ harfine basıyoruz ve elimizi klavye’den çekiyoruz. Ekranın sağ üst kısmında karşımıza bir arama kutusu çıkacak. Sizinde aradığınız buydu değil mi ? Şimdi buraya ‘Ekran Klavyesi’ yazıyoruz ve Uygulamalar (1) yazan yere tıklıyoruz. Sol tarafta arama sonuçlarından ekran klavyesine tıklıyoruz. Sadece bu kadar.

Başka yöntemlerle de erişebilirsiniz ama bende Windows 8’de daha yeniyim.

Resimde’de gösterildiği üzere anladığınızı düşünüyorum; zaten oldukça basit yazdım. Bir sorunuz olursa yorum ile sorularınızı alabilirim.

Bir Cevap Yazın